واکسن ضد اطلاعات واکسن COVID-19: سه سوالی که باید از خود بپرسید

[ad_1]

از زمان ابتلا به همه گیری همه گیر ، اطلاعات نادرست با آن گسترش یافته است ، در بعضی موارد شاید حتی سریعتر از COVID-19 ، از توصیه های پزشکی ادعایی گرفته تا تئوری های مختلف توطئه ای که امسال دیده ایم و خوانده ایم. اکنون اطلاعات نادرست در مورد واکسن COVID-19 وارد مرحله دیگری شده است. پس از اطلاعات غلط زیادی در مورد کشف واکسن ، اکنون که واکسن ضد COVID کشف شده است و کشورهای مختلفی شروع به استفاده از آن کرده اند ، عمدتا در رسانه های اجتماعی ، اما همچنین در سایر رسانه ها ، اطلاعات غلط مختلفی که در جوامع داستان سرایی در حال ایجاد است ، شروع به گردش کرد.

اکنون ، شاید حتی بیشتر از قبل ، ضروری است که در مورد منابعی که برای اطلاعات استفاده می کنیم ، در مورد اطلاعاتی که در رسانه ها به ویژه در شبکه های اجتماعی دریافت می کنیم ، محتاط و محتاط باشیم. برای حفظ نگرش انتقادی نسبت به هر محتوا ، حذف تردیدها فقط پس از اتمام راستی آزمایی به عنوان یک فرایند بسیار مهم در همه اینها ، بسیار مهم است.

غول های رسانه ای با هم در مبارزه با اطلاعات نادرست

در 8 دسامبر ، در انگلیس ، یک زن مسن به اولین شخصی در جهان تبدیل شد که واکسن COVID-19 را دریافت کرد. و در نهایت، غول های فناوری و اطلاعات همچنین برای مبارزه با اطلاعات نادرست واکسن همکاری کرده اند.. علاوه بر رسانه های سنتی ، بی بی سی ، واشنگتن پست ، فایننشال تایمز ، رویترز ، AP و AFP نیز در رسانه های جدید ، فیس بوک ، گوگل ، یوتیوب و توییتر حضور دارند. با این حال ، این دلگرم کننده است ، اما برای جلوگیری از اطلاعات غلط کافی نیست و این با تلاش های قبلی ثابت شده است. فیس بوک گفته است که پست های حاوی اطلاعات غلط در مورد واکسن را حذف خواهد کردبا این حال ، گروه های ضد واکسن قبلاً خود را در این رسانه های اجتماعی تثبیت کرده اند. آزمایشگاه نیمان از دانشگاه هاروارد نشان می دهد که چگونه گروه های ضد واکسن شبکه مجازی خود را در 6 ماه اول امسال به 8 میلیون دنبال کننده جدید گسترش داده اند. اولین پروژه ، در مطالعه ای که در ماه نوامبر منتشر شد، دریافت که 84٪ از تعامل اطلاعات غلط واکسن از فیس بوک و اینستاگرام ناشی می شود.

واکسن ضد اطلاعات با سه سوال برای پرسیدن

ما از آوریل امسال ، زمانی که برای اولین بار روشی را ارائه دادیم که با پویایی ایجاد شده توسط گردش اطلاعات غلط در مورد COVID-19 متناسب است ، سه سوال یا “واکسن” در برابر اطلاعات غلط داریم. بنابراین ، با توجه به هر اطلاعاتی که در معرض آن هستیم ، قبل از اینکه باور کنیم ، باید سه سوال اصلی را از خود بپرسیم. سوال اول نویسنده کیست و معتبر است؟ در پشت هر اطلاعات منتشر شده یک نویسنده وجود دارد و بسیار مهم است که بفهمید او کیست و آیا اعتماد در جامعه وجود دارد. با توجه به اهمیت اخبار ، شما همیشه اطلاعات مهم را در بیش از یک رسانه پیدا می کنید ، بنابراین جستجوی همین اخبار در رسانه دیگر مهم است. این است سوال دوم. با این س ،ال ، با خواندن همان اطلاعات از منابع مختلف ، همچنین افق وسیع تری از اطلاعات دریافتی و همچنین زمینه کامل تری داریم. سوال سوم آنچه باید برای خود انجام دهیم ، منابع پشتیبانی کننده ای است که اطلاعات بر روی آنها ساخته شده است. آیا آنها منابع رسمی هستند؟ منابع چیست؟ این که آیا اطلاعات همچنین عکس ها ، فیلم ها یا سایر حقایق را از متن اخبار فراهم می کند.

اگر بتوانیم به آنها پاسخ دهیم سه سوال وقتی اطلاعات دریافت می کنیم ، سوالات مربوط به قابلیت اطمینان اطلاعات شروع به دریافت پاسخ های لازم می کنند و معضلات برطرف می شوند ، زیرا فقط در اطلاعات واقعی می توانیم پاسخ های لازم را پیدا کنیم. بنابراین ، با استفاده از این سه سوال ، ما می آموزیم که چگونه به اطلاعات در رسانه ها دسترسی پیدا کنیم ، همچنین می توانیم درست یا نادرست آنچه را می خوانیم ، درک کنیم.

ارسال شده در کندو ذهن

چاپ دوستانه ، PDF و ایمیل

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *