نروژ اولین کشوری است که اتومبیل های برقی بیشتری می فروشد

[ad_1]

نروژ به اولین کشور در جهان تبدیل شد که فروش اتومبیل های برقی بیش از اتومبیل های بنزینی ، دیزلی یا هیبریدی است. AFP امروز با اشاره به انجمن حمل و نقل جاده ای نروژ OFV ، گفت. سهم خودروهای الکتریکی فروخته شده در نروژ سال گذشته 54.3 درصد بوده است. در همین زمان ، خودروساز آلمانی به عنوان بزرگترین فروشنده اتومبیل های برقی ، از خودروساز آمریکایی پیشی گرفت.

یک سال قبل ، سهم اتومبیل های برقی در بازار نروژ 42.4 درصد بود ، ده سال پیش تنها یک درصد.

سال گذشته در مجموع 141،412 خودرو جدید در این کشور اسکاندیناوی فروخته شده است که از این تعداد 76،789 خودرو کاملا برقی است.

نروژ ، کشوری با ذخایر عظیم نفت و گاز طبیعی ، می خواهد اولین کشوری در جهان باشد که فروش اتومبیل های جدید را برای بنزین و گازوئیل متوقف می کند. با سوخت های فسیلی.

جویویند ثورسن ، رئیس OFV ، در یک کنفرانس خبری گفت: “ما قطعاً در مسیر دستیابی به هدف 2025 هستیم.” فروش خودروهای الکتریکی در پایان سال با سهم بازار 66.7 درصد در ماه دسامبر به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

به گزارش رویترز ، کریستینا بو ، رئیس گروه علاقه ای که خودروهای الکتریکی را در این کشور تبلیغ می کند ، گفت: “ما معتقدیم که سهم بازار خودروهای الکتریکی در سال 2021 از 65 درصد فراتر خواهد رفت.”

در جمهوری چک ، اتومبیل های الکتریکی 1.2 درصد از کل اتومبیل های فروخته شده را تشکیل می دهند. سال گذشته ، از ژانویه تا نوامبر ، 2103 اتومبیل کاملاً الکتریکی فروخته شده است که سه برابر افزایش سالانه دارد. پس از آن ، فروش خودروهای هیبریدی با 44٪ افزایش سالانه به 10900 خودرو رسید. هیبریدها شش درصد از بازار را تشکیل می دهند.

ده سال بعد ، شرکت انرژی تخمین می زند که بیش از نیم میلیون اتومبیل برقی می توانند در جمهوری چک کار کنند. تقریباً یک دهم ناوگان اتومبیل.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *