قیمت بیت کوین از 32000 دلار فراتر رفت و در یک سال چهار برابر افزایش یافت

[ad_1]

قیمت بیت کوین در روز شنبه برای اولین بار از مرز 30،000 دلار فراتر رفت و در یک سال بیش از 300 درصد افزایش یافت. طبق وب سایت ، CoinMarket Cap در حال حاضر بیش از 32،000 دلار معامله می کند و در 7 روز گذشته بیش از 20٪ افزایش یافته است.

اخیراً ، بیت کوین عمدتا از تقاضای سرمایه گذاران بزرگ بهره مند شده است. همچنین از طریق سیاست های بانک مرکزی و چاپ پول اضافی برای مقابله با بحران ویروس کرونا ، که نگرانی هایی در مورد تسریع تورم ایجاد می کند ، به طور قابل توجهی پشتیبانی شده است. قیمت بیت کوین برای اولین بار در اواسط ماه دسامبر به بیش از 20000 دلار رسید ، بنابراین افزایش حدود 50 درصدی دیگر فقط حدود دو هفته طول کشید.

بیت کوین توسط بلومبرگ به عنوان یک دارایی دیجیتالی بحث برانگیز توصیف شد و پس از سقوط بهار گذشته به سرعت بهبود یافت. در آن زمان ، قیمت آن از بیش از 10 هزار دلار در ماه فوریه به کمتر از 5000 دلار در اواسط ماه مارس کاهش یافت. مانند اکثر دارایی ها ، بیت کوین در آن زمان عمدتا به شوک ناشی از گسترش ویروس کرونا و بیماری همه گیر آن پاسخ داد.

ارز رمزنگاری شده بیت کوین در حال تبدیل شدن به بخشی فزاینده از اوراق بهادار سرمایه گذاری است و این واقعیت را نشان می دهد که نه تنها طرفداران نوآوری در فن آوری و دلالان به آن علاقه مند هستند ، بلکه افرادی که معتقدند بیت کوین برای پرداخت بسیار بیشتر از قبل از. برخی افراد بیت کوین را در طی شیوع همه گیر به عنوان گزینه ای برای طلا در نظر می گیرند.

اسکات مینرد ، تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری گوگنهایم ، در اواسط ماه دسامبر به بلومبرگ گفت که قیمت بیت کوین در نهایت می تواند به 400000 دلار (8.6 میلیون CZK) افزایش یابد. تا پنج سال پیش ، بیت کوین با قیمتی کمی بالاتر از 400 دلار (8600 CZK) به فروش می رسید.

بیت کوین در سال 2009 به عنوان جایگزینی برای ارزهای رسمی ایجاد شد و طی سالهای گذشته خود را به عنوان برترین ارز رمزنگاری شده در جهان ، مستقل از بانک های مرکزی معرفی کرد. در نیمه اول سال گذشته ، چک ها بیت کوین و ارزهای رمزپایه دیگری را به قیمت 1.8 میلیارد کرون خریداری کردند. این رقم حدود 20 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بود.

بیت کوین در بسیاری از صرافی ها معامله می شود که بزرگترین آنها Coinbase است. او اکنون در حال آماده سازی لیست سهام خود در بورس اوراق بهادار است و این اولین سکویی است که سهام خود را در وال استریت دارد. علاوه بر بیت کوین ، ارزهای رمزپایه دیگری نیز وجود دارند که از فناوری مشابه بلاکچین یا پایگاه داده های الکترونیکی استفاده می کنند. اتریوم ، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ ، که سال گذشته 465 درصد ارزش داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *