فعالیت در صنعت منطقه یورو از اواسط سال 2018 بیشترین افزایش را داشته است.

[ad_1]

بر اساس تحقیقی که نتایج نهایی آن امروز توسط IHS Markit منتشر شد ، فعالیت در صنعت تولید منطقه یورو از ماه گذشته در آخرین ماه سال گذشته سریعترین افزایش را تجربه کرده است. تحولاتی که اندکی بدتر از برآورد سریع است ، حاکی از آن است که اقتصاد کمتر از ابتدای سال تحت تأثیر بیماری همه گیر covid-19 قرار گرفته است. آلمان دوباره نیروی محرکه بود.

شاخص فعالیت تولید در منطقه یورو در ماه دسامبر از 53.8 واحد در ماه نوامبر به 55.2 واحد رسید. بنابراین ، آن بالاتر از حد اصلی 50 نقطه است ، که مرز تقسیم بین رشد و کاهش فعالیت است. یک امتیاز سریع مقدار شاخص 55.5 امتیاز را نشان می دهد.

مارک ویلیام کریس ویلیامسون ، اقتصاددان ارشد IHS ، گفت: “به نظر می رسد اقتصاد تحت تأثیر همه گیر سه ماهه چهارم کمتر از رکود بی سابقه در سه ماهه دوم تحت تأثیر قرار گرفته باشد.”

سفارشات جدید به دلیل تقاضای زیاد کالاهای آلمانی و تا حدی به دلیل افزایش موقتی تقاضا از انگلیس قبل از پایان دوره انتقالی روابط با اتحادیه اروپا افزایش یافت. علی رغم تقاضای زیاد و عقب ماندن ، تعداد کارمندان دوباره کاهش یافت ، البته با سرعت کمتری نسبت به ماه قبل. شاخص اشتغال از 48.7 واحد در ماه نوامبر به 49.2 رسید.

ویلیامسون گفت: “اشتغال همچنان رو به کاهش است ، اما مشابه بهبودی از بحران مالی جهانی است. پیشرفت در بازار کار دیرتر از رشد تولید است.” “با فرض اینکه رشد تولید می تواند پایدار باشد ، مشاغل باید به زودی دنبال شوند.”

در آلمان ، بزرگترین اقتصاد اروپا ، این شاخص از 57.8 واحد در ماه نوامبر به 58.3 واحد افزایش یافت. بنابراین ، از فوریه 2018 در بالاترین سطح خود قرار داشت. صنعت تولید حدود یک پنجم اقتصاد آلمان را تشکیل می دهد.

به نظر می رسد اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه گذشته به دلیل از سرگیری اقدامات محدود کننده با هدف متوقف کردن گسترش covid-19 ، دوباره کاهش یافته است. نظرسنجی رویترز در دسامبر نشان داد که تولید ناخالص داخلی منطقه یورو طی دو سال به سطح قبل از بحران باز می گردد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *