علیرغم سرنوشت ناگوار ، ادغام فیات و PSA چراغ سبز دریافت کرد

[ad_1]

PSA Group i اتومبیل های فیات کرایسلر امروز امضای سهامداران خود را برای ادغام دو شرکت دریافت کردند. این ادغام که دو سال درام غیرمعمول را تحمل کرد و نشان دهنده مذاکرات مداوم ، تحولات صنعتی و همه گیری جهانی بود ، اکنون چراغ سبز نشان داده است.

با تصویب سهامداران ، اکنون می توان Stellantis را ایجاد کرد و به چهارمین خودروساز بزرگ جهان تبدیل شد. در زیر آن 14 مارک از FCA ، فیات ، از طریق مازراتی و جیپ ، دوج و رام ، تا سیتروئن ، اوپل و DS وجود دارد. موانع زیادی وجود داشت که منجر به این هدف شد. اما پس از یک تلاش کوتاه برای پیوستن به نیروها با رقیب اصلی PSA ، فیات می تواند نتیجه را با موفقیت به پایان برساند.

مدیران فیات کرایسلر و PSA به لطف مقیاسی که اکنون شباهت بیشتری به شرکت هایی مانند موتور دارد و منابع بیشتری برای رقابت با شرکت های جدید در زمینه خودروهای الکتریکی و فناوری های جدید دارند ، انتظار دارند که بازدهی خود را افزایش دهند. با این حال ، بسیاری از مشکلات پس از توافق در انتظار آنها است. اگرچه Stellantis ترکیبی از خطوط مدل با موقعیت های رشک برانگیز در بخشهای خاصی خواهد بود ، اما هیچ یک از این شرکت ها جایگاه قدرتمندی در اتومبیل های لوکس یا بازار عظیم چین ندارند.

فیلیپ هووشوا ، تحلیلگر جفرز ، گفت: “Stellantis نوعی مارک تجاری خواهد بود ، برخی عالی ، برخی دیگر نه چندان خوب و منطقه ای.” “ادغام فرصت خوبی برای تنظیم مجدد خواهد بود.”

نقاط قوت ، ضعف

به لطف بخشهای Ram و Jeep فیات Ramler ، این شرکت جدید حضور چشمگیری در بخشهای سودآور کامیون و SUV آمریکای شمالی خواهد داشت. مارک های احیا شده PSA و سیتروئن نیز از اروپا پیشی می گیرند و خار چشم رقیب فرانسوی شان رنو هستند.

اما هر دو شرکت نقاط ضعف خود را دارند. ادغام فیات با کرایسلر به طور قابل توجهی سرنوشت مسیرهای لوکس آلفارومئو و مازراتی را بهبود نداده است و با خرید اوپل PSA بیشتر به بازار شلوغ و جمع شده اروپا وابسته است.

امروز سهام شرکت ها و فیات کرایسلر 2٪ افزایش می یابد که ارزش کل بازار آنها را به حدود 44 میلیارد یورو افزایش می دهد. کارنامه Stellantis توسط مدیر عامل PSA کارلوس تاوارس کاهش می یابد. این راننده رالی آماتور فوق العاده اتومبیلرانی خود را “روانگردان عملکرد” ​​توصیف می کند و از نظر داروینی به بخش خودرو نگاه می کند. او استدلال می کند که تنها خودروسازان قدرتمند از ظهور اتومبیل های برقی و رانندگی خودمختار جان سالم به در خواهند برد.

مشکلات مدیریتی

تاورس ماه گذشته در ادغام و ادغام و تجدید ساختار عملیاتی بسیار عالی عمل کرده است. اگرچه این شرکت مشاوره به دلایل قوی استراتژیک و مالی به سرمایه گذاران توصیه کرد که به این ادغام رأی دهند ، اما در مورد مدیریت Stellantis و ساختار رای گیری آن ابراز نگرانی کرد.

این ترس با این واقعیت جبران می شود که سهامداران فیات کرایسلر پیش از ادغام 2.9 میلیارد یورو سود سهام دریافت خواهند کرد. مدیریت دو شرکت همچنین امکان تخصیص 500 میلیون یورو قبل از انعقاد قرارداد یا 1 میلیارد یورو پس از انعقاد آن به سهامداران شرکت جدید را در نظر گرفته است.

فیات آگلرلی به هدایت رئیس جمهور جان الکان در ماه سپتامبر موافقت كرد كه مبلغ 2.6 میلیارد یورو سود دریافتی از سهامداران این خودروساز را كاهش دهد تا تاوارس در زمان تصدی مدیریت Stellantis منابع بیشتری داشته باشد.

جمع آوری پس انداز

فیات کرایسلر و PSA همچنین پیش بینی خود را برای هم افزایی سالانه که Stellantis به آن دست خواهد یافت ، به 5 میلیارد یورو افزایش داده و فشار بیشتری به Tavares وارد می کنند تا بیشترین بهره وری را داشته باشد. پیش از این ، این شرکت ها گفته بودند که بدون تعطیلی کارخانه خود می توانند سالانه 3.7 میلیارد یورو پس انداز کنند.

شاید همه گیر با این تعداد از بین رفته باشد ، اما کاهش آنها دشوار خواهد بود. تاوارس باید جریانات سیاسی فرانسه ، ایتالیا و ایالات متحده را که ریشه های عمیق ملی این خودروسازان را دارند طی کند. با این حال ، او حتی زودتر از این در برابر چالش های دشوار مقاومت کرد – پس از به عهده گرفتن مسئولیت مدیر عامل در سال 2014 ، زمانی که خودروساز فرانسوی را از یخ های نازک بیرون آورد و در سال 2017 ، هنگامی که اوپل را پس از گرفتن آن احیا کرد.

مانند دیگر رهبران صنعت ، تاوارس و الكان با جمع كردن منابع برای توسعه محصول ، تولید و خرید ، به آزاد شدن فشار برای آزاد كردن پول شرط بندی های بزرگ در اتومبیل های الكتریكی و سیستم های خود مدیریتی پاسخ می دهند. اما بزرگتر بودن لزوماً به معنای چیدن میوه نیست. او اکنون دارای رتبه بسیار بالاتری نسبت به رتبه ای است که بیشترین تلاش را در میان نهادهای مستقر برای برقرسانی ناوگان گسترده خود انجام می دهد. از بازارهای زیادی خارج شد تا به آمریکای شمالی و چین بپردازد ، در حالی که شریک اتحاد نیسان موتور پس از خسارات بزرگ بازسازی شد.

منبع: بلومبرگ ، رویترز

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *