صنعت آمریکا شکل می گیرد ، ISM بیش از دو سال نیست

[ad_1]

داده های نرم بخش تولید ایالات متحده ماه دسامبر بسیار قوی را نشان می دهد. انتظار می رفت که شاخص ISM بسیار خوب باقی بماند ، اما در کمال تعجب این شاخص به 60.7 واحد رسید ، بالاترین میزان از آگوست 2018. این مقدار در ماه نوامبر 57.5 واحد بود و توافق بازار 56.7 تعیین شد. اگر در نظر بگیریم که مقدار خنثی این شاخص 50 است ، عدد دسامبر یک افزایش بسیار قوی را نشان می دهد. حتی در یک زمینه تاریخی ، این رقم بالایی است.

صنعت ISM USA

مبنای چنین نتیجه ای از مطالعه هجوم سفارشات جدید در دسامبر بود که باز هم بسیار شدید بود. با این حال ، طبق پاسخ ها ، تولید حتی سریعتر آغاز شد و شرکت ها نیز استخدام مجدد کارمندان را آغاز کردند. بهبود شاخص اصلی تا حدودی به دلیل طولانی تر بودن زمان تحویل است. این اغلب نشانه افزایش استفاده از ظرفیت تولید یا تقاضای بیشتر است. اگرچه این رقم در بهار کاملاً گمراه کننده بود ، زیرا شاخص فرعی به دلیل تأخیرهای تولید بالا کشیده شد ، این بار تولید همچنان ادامه دارد و ما به سمت صنعتی متمایل هستیم که با محدودیت های ناشی از موج پاییزی همه گیر خیلی خوب کنار می آید.

اگر ما افزایش سریع حجم کار در حال انجام و ورودی شدید سفارشات از خارج از کشور را اضافه کنیم ، تنها مانع احتمالاً فشار فزاینده فشار است که شرکت ها باید با آن روبرو شوند. با بهبود دوره ای و تقاضای فزاینده ، شرکت ها نباید نگران حاشیه باشند ، زیرا توانایی انتقال هزینه های بالاتر به قیمت محصولات معمولاً بهتر خواهد بود. با این حال ، در صورت ادامه روند ، ممکن است نگرانی در مورد بانک فدرال (Fed) ظهور کند.

در بازارهای مالی ، رقم غیر منتظره خوب در دسامبر با استقبال چشمگیری روبرو نشد. بازارهای سهام ایالات متحده اندکی عقب هستند ، اما تعداد آنها افزایش نمی یابد. در حال حاضر ، بازده اوراق قرضه اندکی در حال سقوط است و دلار یورو نیز بدون تغییر باقی مانده است. بازارهای موج پاییزی ویروس کرونا آزاد نشده اند و جایی برای “بازگشت” وجود ندارد. با یک خوش بینی عمومی ، این مسئله مانع پاسخ او به خبرهای خوب با رشد بیشتر نمی شود ، اما به نظر می رسد هنوز موارد دیگری به غیر از پایداری صنعت در پایان سال گذشته پرداخته شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *