شاخص سهام چین به بالاترین سطح 13 ساله رسید

[ad_1]

معیار سهام چین امروز بیش از اوج قبلی خود در سال 2015 بسته شد و از یکی از بدترین افت ها در این کشور بهبود یافت.

شاخص CSI 300 امروز 1.9٪ بالاتر بسته شد و در 8 ژوئن 2015 از 5353.75 واحد فراتر رفت و به بالاترین مقدار خود از سال 2008 رسید. از زمان پایین بودن در مارس سال گذشته ، این شاخص بیش از 50٪ این رالی پس از آنکه پکن خرید سهام با پول قرض گرفته شده را آسانتر کرد ، کمک کرد تا ارزش سهام داخلی چین به رکورد 11 تریلیون دلار برسد.

در سال 2020 ، CSI 300 با بالاترین ارزش در شش سال گذشته از شاخص MSCI جهانی پیشی گرفت. پس انداز کنندگان در حالی پول می ریختند که هزاران صندوق سرمایه گذاری مشترک جدید داشت که برخی از محصولات مشهور متحمل ضررهای اولیه خود شدند. روند صعودی همچنین با ارز قوی و داده ها نشان داد که اقتصاد چین سریعتر از سایر اقتصادهای بزرگ در حال بهبود از بیماری همه گیر است.

شیجون پو ، بنیانگذار ، گفت: “سرمایه گذاران مایلند در بزرگترین شرکتهای صنعت در زمانی پرداخت کنند که می تواند کمبود دارایی محسوب شود ، بنابراین CSI 300 که به بهترین شکل نمایانگر این سهام با کیفیت است ، از بازار پیشی می گیرد.” از شرکت مدیریت دارایی Hangzhou Xiyan

پس از اوج گرفتن سهام چین در سال 2015 ، در حالی که فروشندگان سعی در معاملات حاشیه ای داشتند ، بیش از 5.2 تریلیون دلار در طی سه ماه آینده از بین رفت. در ژوئیه سال گذشته ، سیاستمداران پس از افزایش ناگهانی و گردش مالی بالاتر ، یادآور آخرین حباب در چین ، اقداماتی را برای کاهش رشد بیشتر انجام دادند.

به گفته ناظران بازار ، این بار سودها پایدارتر خواهد بود. تحلیلگران این شرکت ، از جمله پیر لاو ، هدف خود را برای شاخص CSI 300 به 5،525 واحد رساندند ، در حالی که تحلیلگران این شرکت ، از جمله لورا وانگ ، هدف این شاخص را در پایان سال 5،570 واحد تعیین کردند.

طبق گزارش بلومبرگ ، ارزش عظیم حاشیه بدهی در بورس های سهام ملی 23.9 میلیارد یوان افزایش یافته است که بالاترین میزان از 13 ژوئیه است. برای اولین بار در پنج سال گذشته ، کل از 1.5 تریلیون یوان فراتر رفته است.

اکنون جذابیت سرمایه گذاران این است که به نظر می رسد سهام ارزان تر از اوج حباب در سال 2015 است. CSI 300 در مقایسه با بیش از 19 برابر در سال 2015 ، 16 برابر بیشتر از درآمد آتی پیش بینی شده معامله می کند.

منبع: بلومبرگ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *