زورا: علی رغم این واقعیت که تاج در سال 2021 وارد خوش بینی می شود ، وضعیت اقتصادی چک در حال افزایش است

[ad_1]

احساسات تجاری دسامبر خبر خوبی را برای جمهوری چک تأیید کرد – علی رغم موج شدید دوم همه گیری ، صنعت اصلاً وضعیت بدی ندارد. اگرچه جمهوری چک در رتبه بندی غم انگیز حاکم است ، اما بیشترین تعداد افراد آلوده در جهان (به ازای هر یک میلیون نفر) را به خود اختصاص می دهد. با این حال ، به نظر نمی رسد که مانند آلمان ، تولید صنعتی به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گرفته باشد. آخرین شاخص PMI در صنعت نه تنها رشد جامد تولید و سفارشات جدید ، بلکه همچنین استخدام کارمندان جدید در بخش ستون فقرات اقتصاد چک را نشان می دهد.

به نظر می رسد چشم انداز واکسن به آرامی سرمایه گذاری و خرید کالاهای مصرفی با دوام را احیا می کند ، که با بهبود بیشتر احساسات در صنعت آلمان این امر اثبات می شود. با این حال ، در جمهوری چک ، PMI چندان “پرشی” قابل اعتماد نیست و بهتر است که حداقل منتظر “اعداد سخت” ماه نوامبر از صنعت بمانیم – اداره آمار چک باید آن را در پایان این هفته منتشر کند. اگر خبرهای خوب فعلی از صنعت تأیید شود ، تأثیر همه گیر بر اقتصاد چک تقریباً به همان اندازه که در طول موج بهار بود ، بد نخواهد بود. بر اساس اخبار نسبتاً خوش بینانه از صنعت تاکنون ، برنامه پخش ما کاهش “فقط” اقتصاد چک را با 1-2٪ (سه ماهه) نشان می دهد.

با این وجود ، برای سال 2021 و احساسات بازار ، نظارت بر سرعت واکسیناسیون و توانایی دولت ها در حمایت موثر از بهبود اقتصادی ، احتمالاً مهم تر خواهد بود. سه ماهه اول احتمالاً در آلمان و جمهوری چک به دلیل مقررات محدود کننده ضعیف خواهد بود. با این حال ، در سه ماهه دوم ، طبق برنامه های وزارت بهداشت ، جمهوری چک باید بیش از یک میلیون نفر در ماه واکسینه کند و با کمک هوای گرمتر ، برای محدودیت های دائمی تلاش کند.

*** بازارها ***

CZK و اوراق قرضه
کرونای چک با ورود مثبت به سال جدید ، اما نتوانست زیر 26.15 EUR / CZK تسویه کند. وخیم تر شدن وضعیت در بازارهای جهانی ، ناشی از ترس از قفل جدید در سراسر اروپا ، سرانجام حداقل برای مدتی ، حداقل برای مدتی کند شد.

ارز خارجی

Eurodollar سال جدید را در وضعیت انتظار آغاز کرد ، زمانی که حوادث مورد انتظار انتخابات سنای ایالات متحده است (برای اطلاعات بیشتر ، به استراتژی ارز دیروز مراجعه کنید) و داده های مهم مانند شاخص ISM ایالات متحده برای احساسات تجاری امروز بعد از ظهر.

با این حال ، با سال جدید ، ضررهای واحد پول اروپای مرکزی ، به رهبری فورینت ، از بین رفت. در پایان ، زلوتی لهستان در تقویت عقب است ، زیرا از مداخله NBP (و همچنین جلسه آن که برای هفته آینده برنامه ریزی شده است) ترس دارد.

روغن و طلا
نفت نیز روز جالبی را پشت سر گذاشت. پس از شروع بورس اوراق بهادار اروپا ، قیمت هر بشکه WTI به قیمت 50.00 نزدیک شد ، مذاکرات OPEC + هیچ انقلابی ایجاد نکرد ، بنابراین کالا به 47.30 UDS (-2.5٪) سقوط کرد. از سوی دیگر ، اونس طلا از طلا به 1944 دلار رسید (+ 2.4٪).

سهام
دیروز بازارهای سهام بسیار تند 2021 را آغاز کردند. این شاخص ها در بالاترین سطح تاریخی افتتاح شدند ، اما بلافاصله برگشتند و شروع به رها کردن برخی از سودهای سال گذشته کردند. میانگین صنعتی داو جونز ، پر از سهام بوئینگ (-5.3)) ، 1.3 fell کاهش یافت و به 30223 واحد رسید. بلافاصله پس از افتتاح ، S&P 500 نوار را به رکورد بعدی منتقل کرد و به سطح روزانه 3769 امتیاز منتقل کرد و سپس به 3662 واحد صعود کرد. او پایین روزانه را خیلی دوست نداشت ، زیرا به سرعت به خودش دستور داد بیش از 3700 امتیاز را بازگرداند. SPX اولین جلسه سال را با 1.5 درصد سبکتر در 3700 واحد به پایان رساند. کامپوزیت Nasdaq فناوری مسیری مشابه را طی می کند که در 2 فشارسنج ذکر شده در بالا نشان داده شده است. CCMP در 12،698 واحد (-1.5٪) بسته شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *