جذابیت سهام بانک – Patria.cz

[ad_1]

من اخیراً در اینجا در مورد چند موضوع چرخش نوشتم – جابجایی سرمایه گذاران از شرکت ها و بخشهایی که قبلاً توسط آنهایی ترجیح داده شده بودند که کاملاً مورد غفلت واقع شده بودند. سال گذشته ، گروه دوم نیز شامل شرکت های انرژی و بخش مالی بود. من می خواهم در اینجا ، از جمله در بانک ، که به گفته مورنینگ استار بسیار دست کم گرفته می شود و در عین حال دارای یک “سنگر گسترده” است ، یعنی مزیت رقابتی بزرگ.

افت بازار در مارس سال گذشته بیشتر به دلیل انرژی بود که در مقایسه با ژانویه حدود 60٪ کاهش یافت. دومین کاهش بزرگ در بخش مالی بود که بیش از 40٪ همزمان کاهش یافت. اما در حالی که انرژی هنوز عمیقاً منفی است ، در چند روز اخیر امور مالی اندکی به اضافه رسیده است:

بانک ها با تراشه آبی 1

منبع: توییتر

دیروز در مورد کلوگ نوشتم که طبق گفته مورنینگ استار ، سهامش حدود 25٪ کمتر از ارزش پایه آنهاست ، درست پشت سر آن در رده بندی مورنینگ استار. در مورد چشم انداز بلند مدت شرکت ، اریک کامپتون تحلیلگر معتقد است که رسوایی هایی در پشت آن وجود دارد ، اما او هنوز هم یکی از رهبران توانایی جذب پس انداز است و گفته می شود با مدیریت ریسک و کارایی عملیاتی متمایز است. آخرین نتایج سه ماهه “خوب” خوانده شد ، اگرچه هنوز کاهش شدیدی در سود خالص NII (تفاوت بین سود دریافتی و پرداخت شده) وجود دارد. در سال 2021 ، طبق مدیریت ، NII باید 8 – 11٪ سقوط کند.

نتایج این شرکت هنوز هم به طور قابل توجهی تحت تأثیر محدودیت به اصطلاح دارایی قرار دارد. در واکنش به رسوایی افتتاح حساب های بانکی جعلی در سال 2018 ، بانک فدرال نیز این محدودیت را برای دارایی ها اعمال کرد و برای مثال بلومبرگ تخمین می زند که این سقف تاکنون حدود 4 میلیارد دلار برای WF هزینه داشته باشد. هنوز مشخص نیست که چه زمانی سقف باید آزاد شود ، به عنوان مثال ، طبق گفته Fool.com ، او معتقد است که این اتفاق در شش ماه آینده رخ خواهد داد.

دیدگاه ارزیابی من: من در اینجا “حداکثر هر 10 سال یک بار” با ارزیابی ارزیابی بانک ها سر و کار دارم. اینها شرکتهای خاصی هستند که معیار کاملاً مشخص دیگر ، یعنی جریان آزاد پول ، برای آنها چندان منطقی نیست. به عنوان مثال ، از نسبت بازار و ارزش دفتری یک سهم اغلب استفاده می شود ، که به هر حال یک برآورد است تا یک برآورد. با این حال ، با این فرض که مدیریت بانک می تواند معقولانه توانایی آینده بانک در ایجاد جریان وجهی را ارزیابی کند و سود سهام را بر این اساس تعیین کند ، این باید مدیریت مناسب باشد. WF چه شکلی است؟

WF دارای بتا (شاخص خطر سیستماتیک) 1.27 است ، بنابراین نسبت به کل بازار کمی خطرناک تر است و بازده مورد نیاز 8.1٪ است. در سال 2019 ، این بانک 8.2 میلیارد دلار سود سهام عادی پرداخت کرده است ، در حالی که در 12 ماه گذشته 6.5 میلیارد دلار سود سهام داشته است. اگر این سود سهام راکد شود ، ارزش فعلی آن به 85.7 میلیارد دلار می رسد. سرمایه حدود 132 میلیارد دلار است ، بنابراین بازار در انتظار رشد سود سهام است. طبق محاسبات من ، دقیق تر حدود 3.2 per در سال. اگر سود سهام امسال را 8.2 میلیارد دلار تعیین کنیم ، رشد سرمایه با رشد حدود 2 درصدی این سود توجیه می شود. به عبارت دیگر ، اگر بانک موفق شود در بلند مدت دو سود سهام را سریعتر افزایش دهد ، سهم آن دست کم گرفته می شود.

برای مقایسه: طبق گفته مورنینگ استار ، بانک نیویورک ملون در اوایل ژانویه با قیمت تقریبی است. بتا آن 1.07 است ، سرمایه 40 میلیارد دلار است ، در 12 ماه گذشته 1.12 میلیارد دلار سود پرداخت کرده است ، برای سال 2019 نیز همینطور است. برای توجیه سرمایه ، طبق محاسبات من ، بانک برای افزایش سود سهام در حدود 4.3٪ در سال. به طور کلی ، این با نظر مورنینگ استار مطابقت دارد – برای BNY با “قیمت های عادلانه” ، سرمایه به معنای رشد سود سهام بالاتر از WF (به احتمال زیاد) کم ارزش است.

منحنی و فین تک

در رابطه با بانک های آمریکایی و سودآوری آنها ، شیب منحنی بازده و نرخ بهره مسئله مهمی است. به طور کلی پذیرفته شده است که هرچه اختلاف بین نرخ بهره کوتاه مدت و بلند مدت بیشتر باشد ، NII بیشتر خواهد بود ، زیرا بخش قابل توجهی از بودجه بانک ماهیت کوتاه مدت دارد ، در حالی که دارایی های آن اغلب طولانی تر است ماهیت اصطلاحی. من مایلم فردا امروز با جزئیات بیشتری در مورد این رابطه بحث کنم ، فقط برای اینکه ببینم منحنی عملکرد چگونه است. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد ، طبق یک مطالعه BofA ، انتظارات برای شیب بیشتر منحنی عملکرد اکنون از سال 2005 قوی ترین است:

بانک با تراشه آبی 2

منبع: توییتر

و در بلندمدت می توان در مورد بانک ها نیز در نظر گرفت که فین تک چه تاثیری خواهد داشت یا نخواهد داشت. این احتمالاً چیزی نیست که اکنون با قیمت سهام بانک تغییر کند ، اما دیدگاه Money and Banking جالب بود (به آخر هفته مراجعه کنید: آیا شرکتهای فناوری جایگزین بانکهای سنتی می شوند؟). به طور خلاصه ، اگر بانک ها قادر به ارائه “خدمات با کیفیت و ارزان” باشند ، مشتریان خود را حفظ می کنند. و اهمیت روزافزون شرکتهای فناوری در زمینه مالی ، حداقل در کشورهای پیشرفته محدود باقی خواهد ماند. آنها در Money and Banking نوشتند: “در غیر این صورت ، به آنچه در چین اتفاق می افتد نگاه کنید.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *