“تقلبی ارزان” ، خطر اصلی دستکاری امروز

[ad_1]

توسعه فناوری نوآوری های مداومی را در زمینه دستکاری و اطلاعات غلط ارائه می دهد. اخیراً ، شکل جدیدی از دستکاری ، به نام “تقلبی ارزان“. Krahasجعل عمیق“که مدرن ترین دستکاری تکنولوژیکی است” “تقلبی های ارزان قیمت” قبلاً در جهان مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند ، زیرا این ساده ترین دستکاری به معنای فناوری است.

بنابراین “تقلبی ارزان” که در غیر این صورت “جعلی کم عمق، یک دستکاری ویدئو ، صدا و عکس است. این شکل از دستکاری را می توان با برنامه های رایانه ای ساده تر که اجازه تداخل در فیلم ، صدا یا عکس را می دهد ، انجام داد. انتخاب عامدانه مجموعه ای خاص از ویدئوها چیزی را که گفته شده یا واقعاً اتفاق نیفتاده است ، اما واقعیت را منحرف می کند و به کسانی که می خواهند حقیقت را تحریف کنند پاسخ می دهد. یک شکل از “Cheapfakes” هنگامی است که با افزایش سرعت یا کاهش سرعت در صدا تداخل ایجاد می کند تا بلندگو بتواند به روشی خاص در جمع ظاهر شود. هنگامی که نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ، در ویدئویی مست در حال صحبت در مورد دونالد ترامپ ظاهر شد ، یکی از این دستکاری ها در ایالات متحده رخ داد. یکی دیگر از راه های Cheapfakes این است که از محتوای سمعی و بصری متناسب نیست. یکی از این نمونه ها دستکاری در آخرین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده است که در پاسخ به جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری مداخله کرد.، ارائه بایدن به عنوان پذیرش تقلب در آرا ، که مطابق با روایت ترامپ و طرفدارانش است که بارها از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری صحبت کرده اند. این ویدئو توسط پسر ترامپ ، اریک ترامپ ، کیلی مک اننی ، وزیر کاخ سفید و دیگران در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد. در حقیقت ، حقیقت این است که بایدن در این ویدئو در مورد تلاش برای مبارزه با تقلب در آرا صحبت می کند.

بنابراین ، یک راه آسان برای ایجاد “Cheapfakes” با ادعای دروغین با ویرایش ویدیو با شرکت در بیانیه های سیاسی و تغییر رتبه بندی آنها برای انتقال پیام کاملا متفاوت به مردم. چیزی مشابه در مبارزات انتخاباتی 2019 در کوزوو تولید شد ، زمانی که یکی از معاونان رئیس اتحادیه دموکراتیک کوزوو ، لوتفی هازیری ، در ویدئویی خارج از متن ارائه شد. اظهارات دستکاری شده هازیری علیه نامزد نخست وزیری حزب وی در این انتخابات ، ویوسا عثمانی بود و این ویدئو به سادگی “جعلی ارزان” بود.

هر وقت بحث در مورد چگونگی محافظت از جامعه در برابر اطلاعات نادرست ، پاسخ مربوط به سیستم آموزش و پرورش و لزوم گنجاندن آموزش رسانه ای در آموزش رسمی است ، اما بدون فراموش کردن دامنه آموزش غیررسمی ، مسئله دیگری که باید فوراً توسط کوزوو حل شود. دولت. جامعه کوزوو باید درک کند که حفظ ارزیابی حیاتی محتوای رسانه ای بسیار مهم است. او نباید به راحتی اطلاعاتی را که از رسانه ها به ویژه از اینترنت دریافت می کند باور کند. شهروند امروز باید آگاه باشد که هر لحظه می تواند توسط اطلاعات غلط “مورد حمله” قرار گیرد و در هر زمان باید اطلاعات دریافتی خود را بررسی و تأیید کند. یکی دیگر از عناصر بسیار مهم در فرآیند به دست آوردن اطلاعات ، محافظت در برابر تعصب است ، زیرا شهروند غالباً به اطلاعات پیشینی اعتماد می کند فقط به این دلیل که محکومیت قبلی خود را در مورد یک موضوع خاص دوست داشته و تقویت می کند. این شکل از کسب اطلاعات نیز خطرناک است ، زیرا از این طریق شهروند می تواند به راحتی قربانی دستکاری شود. بنابراین ، بدون سرمایه گذاری در آموزش و آموزش کل جامعه در زمینه آموزش رسانه ای ، به کارگیری محافظت گسترده در برابر این دستکاری ها به هیچ وجه آسان نیست.

ارسال شده در ذهن کندوی عسل

چاپ دوستانه ، PDF و ایمیل

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *