تسلا در سال گذشته فروش خود را به میزان قابل توجهی افزایش داد ، کمی عقب مانده از برنامه

[ad_1]

سازنده خودروهای برقی آمریکایی سال گذشته با افزایش 36 درصدی فروش به 499 هزار و 500 خودرو رسیده است. بنابراین ، از تخمین تحلیلگران فراتر رفت و تنها کمی از طرح الون موسک ، بنیانگذار ، که هدف خود فروش نیم میلیون فروش بود ، عقب ماند. به دلیل ویروس کرونا ، وی بهار سال گذشته مجبور شد فعالیت خود را در تنها کارخانه مونتاژ خود در ایالات متحده متوقف کند.

تسلا گفت که بین ماه های اکتبر و دسامبر ، فروش 180570 دستگاه بوده است. پس از نه ماه اول سال گذشته ، فروش 318000 دستگاه خودرو در سراسر جهان را گزارش كرد ، در حالیكه این رقم در سه ماهه سوم سال گذشته ركورد 139،300 دستگاه بود.

در ماه دسامبر ، ماسک با ارسال نامه ای به مسئولان خواستار تولید بیشتر شد. او می نویسد که مشکل تقاضای بیشتر از آن است که بتواند آن را برآورده کند. با این حال ، کارخانه کالیفرنیا در فریمونت در ماه دسامبر گفت که خطوط مونتاژ برای مدل های S و X از 24 دسامبر تا 11 ژانویه بسته خواهد شد ، زیرا علاقه بیشتری به اتومبیل های کوچکتر و وسایل نقلیه کوچکتر ورزشی (SUV) وجود دارد. )

ماسک در آخرین لحظه روز سه شنبه هنگامی که در توییتر نوشت که کسانی که در سه روز آخر سال ماشین خریداری می کنند می توانند به مدت 3 ماه به صورت رایگان از دستگاه خودران این شرکت استفاده کنند ، سعی در جلب مشتری داشت. در غیر این صورت ، خرید این نرم افزار 10 هزار دلار آمریکا (214000 تاج چک) هزینه دارد.

AP می نویسد که این نرم افزار اکنون در جاده های عمومی توسط مشتریان منتخبی که هنوز مسئولیت رانندگی خودرو را دارند ، در حال آزمایش است. او ادعا می کند که اتومبیل های او هنوز هم نمی توانند به تنهایی رانندگی کنند و منتقدان ، به گفته AP ، اشاره کردند که اتومبیل های تسلا سنسورهای مناسب برای اطمینان از ایمنی در اتومبیل های خودران را ندارند.

این واقعیت که تسل سال گذشته برنامه های فروش خود را انجام نداد ، احتمالاً بر ارزش سهام آن تأثیر می گذارد. سال گذشته سهام تسلا حدود 700 درصد رشد کرد و از 31 دسامبر 705.67 دلار برای هر سهم پرداخت شد. اما ماسک احتمالاً از نتایج سالانه شرکتش خوشحال است زیرا روز شنبه در توییتر نوشت که به تیم تسلا افتخار می کند.

وی در توئیتر خود نوشت: “هنگامی که ما در تسلا کار خود را شروع کردیم ، من به من (با تمام خوش بینی) ده درصد بقا دادم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *