بورس اوراق بهادار پراگ در سال 2020: حجم + 15٪ ، شاخص -5٪ ، قرص + 38٪

[ad_1]

علیرغم پیچیدگی ، سال 2020 معمولی پر از اتفاقات جالب در بورس اوراق بهادار بود و کووید چند شرکت را از ورود به PSE دلسرد نکرد. در محاصره بهار ، بورس سهام همیشه باز بود ، معاملات به راحتی پیش رفت ، حجم معاملات افزایش یافت. در اینجا یک خلاصه مختصر آورده شده است ، با شروع با اعداد.

همانطور که قبلاً نشان داده ایم در متن اینجا، حجم کل معاملات سهام در بورس اوراق بهادار پراگ سالانه 15 درصد با ارزش کل 125.3 میلیارد CZK افزایش یافته است. شاخص PX-TR 4.97٪ از دست داد. بیشترین تعداد شاخص ها با سود سالانه 25.81 درصد بود. مسئله با بیشترین رشد در بازار START ، که Pilulka Lékárny است ، 37.97٪ از IPO را اضافه کرد.

بیشترین معاملات گروه بانکی ، بانک پول Moneta و AVAST بود. بورس اوراق بهادار پراگ از 15 انتشار اوراق قرضه جدید استقبال می کند. تعداد معاملات تسویه شده در مجموع 5،032،216،770،311.15 CZK به 1،104،103 رسید ، یعنی بیش از پنج میلیارد تاج.

برای اضافه کردن: حجم معاملات در بازار برق 277،808 TWh بود. به صورت سالانه ، حجم معاملات 49٪ افزایش یافت. حجم معاملات در بازار گاز 12،868 TWh است. به صورت سالانه ، حجم تجارت 34.5 درصد افزایش داشت.

استارت: قرص و موشک روزانه تجاری

بازار استارت امسال و از منظر بورس اوراق بهادار پراگ به عنوان برتر معرفی شد. دو سال از راه اندازی این بازار برای مشاغل کوچک و متوسط ​​می گذرد. امسال چندین محصول جدید و دو شماره جدید اضافه شده است – eMan و Pilulka. از 12 مارس ، دفعات معاملات از ماهانه به روزانه تغییر می کند. بنابراین ، تجارت هر روز هفته به عنوان بخشی از حراج های منظم صبح از ساعت 9:00 تا 12:30 انجام می شود. نکته جدید دیگر امکان ورود به بازار در هر زمان از سال است ، در حالی که قبلاً در روزهای به اصطلاح START این امکان وجود داشت.

دو موفقیت آمیز IPO در تاریخ آن در پاییز در بازار راه اندازی شد. شرکت های eMan (4.9.) و Pilulka (26.10.) به تدریج وارد بازار شدند. در هر دو مورد ، علاقه به اشتراک بیش از تعداد سهام ارائه شده است که در معاملات بعدی نیز منعکس می شود. ارزش eMan 19.61٪ ، حتی Pilulka 37.97٪ افزایش یافته است. KARO Invest as ، که از سال گذشته در بازار START مورد معامله قرار گرفته است ، اشتراک موفقیت آمیز جدیدی را برای سهام جدید انجام داده است. شناور آزاد (سهم عرضه شده در معاملات عمومی) اکنون 39.31٪ است.

انتشار اوراق قرضه جدید

بازارهای سهام دیگری باقی نمانده بود. در سال 2020 ، در مجموع 15 اوراق قرضه جدید اضافه شد که از این تعداد 6 اوراق قرضه دولتی ، 5 اوراق مشارکت و 4 اوراق م bondسسه مالی است. حجم کل: 392.42 میلیارد CZK اوراق قرضه دولتی ، 5.4 میلیارد CZK اوراق قرضه مالی و 12.43 میلیارد CZK اوراق قرضه شرکتی. بیشترین انتشار اوراق مشارکت ، انتشار EPH به ارزش 7.5 میلیارد CZK و پس از آن Heureka با ارزش 3.2 میلیارد CZK بود.

سلاح در بازار اصلی

در 1 ژوئن ، Česká zbrojovka (ČZG) وارد بازار اولیه شد. این یک لیست فنی بود و سهام معامله نمی شد. IPO کلاسیک در پاییز اتفاق افتاد و معاملات در 2 اکتبر آغاز شد.

تجارت نزدیک

از تاریخ 30 نوامبر ، یک ویژگی جدید تجاری “Close Trade” به عنوان بخشی از به روزرسانی سیستم تجارت XETRA T7 معرفی شد. مرحله TaC آخرین حراج را دنبال می کند و 10 دقیقه طول می کشد. معاملات پس از پایان حراج نهایی و فقط به قیمتی که در حراج نهایی تعیین شده بسته می شود. قیمت بسته شدن با توجه به این تغییر ، برنامه روز معاملات تنظیم شد ، اما با کاهش معاملات مداوم زمان پایان روز معاملات حفظ شد.

اخبار بیشتر

شرکت تابعه بورس اوراق بهادار – سپرده گذاری اوراق بهادار مرکزی به طور مستقیم در سیستم پرداخت TARGET2 ، که یک سیستم تسویه حساب است و توسط بانک های مرکزی کشورهای منطقه یورو اداره می شود ، شرکت کرد. اکنون امکان انتشار و متعاقباً معاملات و تسویه حساب اوراق بهادار با ارزش یورو در جمهوری چک وجود دارد.
موسسه تحت PSE – دادگاه داوری بورس (BRS) ، فعالیت های خود را به طور قابل توجهی در سال جاری تمدید کرده است. دادگاه هم اکنون می تواند جایگزینی برای دادگاه های داوری بین المللی ارائه دهد که تعدادی از اختلافات مهم را به نهادهای محلی حل می کند. یک تغییر مهم وب سایت جدید دادگاه www.pseac.org است.
شرکت تابعه دیگری ، POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE) ، محصول جدید خود PARC4U را در سال 2020 معرفی کرد. این برنامه کاربردی است که انتخاب مناسب ترین منبع انرژی را برای خانوارها و تجار تنها ارائه می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *