بایدن چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده شد. او قول می دهد که جنگ “فاحش” را خاتمه دهد

[ad_1]

جو بایدن دموکرات امروز سوگند ریاست جمهوری را در دست جان رابرتز ، رئیس دادگاه عالی آمریکا ، گرفت و چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده شد. اندکی قبل از آن ، کمالا هریس ، معاون اول رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده ، نیز رسماً کار خود را آغاز کرد. بایدن در اولین سخنرانی خود از آمریکایی ها خواست تا برای مقابله با چالش هایی که با آن روبرو هستند ، متحد شوند ، از جمله همه گیری covid-19 یا نژادپرستی و تروریسم داخلی.

بایدن به یک کتاب مقدس خانوادگی 127 ساله ، ضخیم تقریباً 13 اینچی سوگند یاد کرد که همسرش جیل در تریبون مقابل ساختمان کنگره نگه داشته بود.

هریس ، همچنین اولین معاون رئیس جمهور پوست تیره ، به دست دادستان دادگاه عالی سونیا سوتومایور سوگند یاد کرد. او به جفت کتاب مقدس قسم یاد کرد ، که اولین آن متعلق به دوست خانوادگی اش رجینا شلتون بود ، و دیگری متعلق به تارگود مارشال ، اولین قاضی دادگاه عالی سیاه پوست که هریس او را یکی از شخصیت های خود می دانست.

بایدن در اولین سخنرانی خود به عنوان جدید گفت: “ایالات متحده باید” به این جنگ وحشیانه پایان دهد. ”

پس از افتتاحیه سخنرانی های چندین قانونگذار ، خواندن شعرها یا اجرای موسیقی توسط خواننده جنیفر لوپز انجام شد. سرود آمریكا توسط خواننده لیدی گاگا خوانده شد. کشیش یسوعی ، لئو اودونووان ، دوست نزدیک خانواده بایدن ، نماز کوتاهی اقامه کرد و کشیش سیلوستر بیمان از زادگاه بایدن ، ویلمینگتون ، دلاور ، برکت داد.

افتتاحیه در مقایسه با سالهای گذشته تغییرات قابل توجهی داشته است. به دلیل همه گیری covid-19 ، فقط تعداد کمی از بازدیدکنندگان معمول در آن شرکت می کنند ، رئیس دولت خارج شده برای اولین بار در 152 سال گذشته و اقدامات امنیتی بی سابقه ای را از دست می دهد. آنها پس از شورش های ناگوار اخیر در همان محلی که بایدن روی کار آمد ، به مقامات مراجعه کردند. علاوه بر این ، به دلیل همه گیری covidu-19 در مقابل جایگاههای نیمه خالی ، مردم حتی در منطقه مقابل کنگره نیستند ، جایی که صدها هزار نفر رئیس جمهور در گذشته مشغول به کار بوده اند. در عوض ، برگزارکنندگان بیش از 190،000 پرچم آمریکا را روی چمن ها قرار دادند تا نمادی از آمریکایی ها باشد که نمی توانند به آن مهمانی بیایند.

رئیس دولت و معاون جدید رئیس جمهور بایدن پس از اولین سخنرانی ریاست جمهوری ، یک تور نمادین از این نیروها انجام می دهند و پس از آن آنها به کاخ سفید می روند.

در آستانه افتتاح ، بایدن یاد بیش از 400000 قربانی آمریکایی Covid-19 را گرامی داشت. وی این کار را پس از ورود به واشنگتن طی مراسمی کوتاه در بنای یادبود آبراهام لینکلن انجام داد. بایدن از آمریکایی ها خواست تا قربانیان ویروس کرونا را فراموش نکنند. بایدن در آستانه مراسم تحلیف خود گفت: “برای بهبودی ، باید به خاطر بسپاریم. گاهی اوقات یادآوری آن دشوار است ، اما اینگونه بهبود می یابیم.” هریس با او صحبت کرد.

خود دونالد ترامپ برخلاف سنت در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد ، زیرا او هنوز از قبول ضرر خود در انتخابات نوامبر خودداری می کند و ادعا می کند که این امر به دلیل تقلب با دموکرات ها است. با این حال ، او نتوانست دادگاه ها را در ده ها پرونده متقاعد کند.

ترامپ در آخرین ساعات دوره ریاست جمهوری خود به فلوریدا رفت که هنوز یک واحد ویژه دولتی به نام Air Force One است و مختص روسای جمهور آمریکا است. وی در سخنرانی خود قبل از عزیمت ، از حامیان “چهار سال باورنکردنی” تشکر کرد و برای دولت آینده آرزوی موفقیت و موفقیت کرد. او احتمالاً از قبل در اقامتگاه مجلل خود در مار-لا-لاگو ، که به عنوان محل اقامت آینده خود انتخاب کرده است ، به یک شهروند عادی تبدیل خواهد شد. با این وجود مایک پنس معاون رئیس جمهور قول حضور در این مراسم را داد. وی همچنین اعلام کرد که در آخرین عزیمت ترامپ از واشنگتن برای پست ریاست جمهوری در راهپیمایی شرکت نخواهد کرد.

رهبران و سیاستمداران جهان نیز به مراسم تحلیف بایدن پاسخ می دهند ، از جمله نخست وزیر چک آندره بابیس:

منابع: KTK ، رویترز ، توییتر[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *