این قرص بهترین سال خود را در تاریخ تجربه می کند. درآمد به 3.1 میلیارد کرون افزایش یافت ، فروش آنلاین به نصف کاهش یافت

[ad_1]

طبق نتایج اولیه ، گروه داروسازی Pilulka که در بازارهای چک ، اسلواکی و رومانی فعالیت می کند ، در سال گذشته رکورد 3.1 میلیارد کرون را به دست آورد. در مقایسه با داده هایی که این شرکت دقیقاً یک سال پیش در سال 2019 منتشر کرده است ، این افزایش 27٪ به صورت سالانه است. این شرکت گفت که به دلیل همه گیری کوویید ، سال گذشته گروه بزرگی از مشتریان و خریداران از داروخانه های سنگ به اینترنت منتقل شدند.

در سال گذشته ، درآمد آنلاین گروه تقریباً از سال قبل به نصف کاهش یافت و به 1.4 میلیارد کرون رسید. 1.7 میلیارد کرون باقیمانده به داروخانه های سنگی اختصاص یافت. آنها هم از داروخانه های Pilulka و هم از داروخانه های franchise تشکیل شده اند. Pill 31 داروخانه های خاص خود را دارد ، 120 نفر دیگر شریک هستند. فروش سال گذشته بدون مالیات بر ارزش افزوده است ، نتایج حسابرسی شده در نیمه اول سال جاری در دسترس خواهد بود.

طبق گفته این شرکت ، مشتریان Pill در سال 2020 مبلغ 1.2 میلیون سفارش داده اند. قوی ترین آنها به طور سنتی نوامبر و دسامبر بود ، زمانی که این شرکت 10.000 سفارش برای یک روز رکورد ، به استثنای خریدهای شخصی ، ارسال می کرد. اکثریت ، 70 درصد از مشتریان آنلاین ، زنان هستند. در بلند مدت ، طبق گفته این شرکت ، متداول ترین روش پرداخت ، پرداخت آنلاین کارت است که توسط بیش از 40 درصد مشتریان انتخاب می شود. برنامه Pilulka همچنین از افزایش قابل توجه سهم فروش خود خبر داده است.

سال گذشته ، The Pill حول دو واقعه مهم چرخید: اولین چیزی که نتوانستیم روی آن تأثیر بگذاریم ، وضعیت در مورد همه گیری پوستی بود که ثابت شد نقش اساسی سرویس های آنلاین است و جهان باید به طور قابل توجهی دیجیتالی شود. یادگیری از راه دور ، توزیع دارو در جمهوری چک و اسلواکی ، این وضعیت فرصت های جدیدی را برای ما به ارمغان آورده است ، اما همچنین مسئولیت اجتماعی بزرگی را نیز برای ما به ارمغان آورده است “، مدیر عامل گروه پتر کسا گفت.

وی افزود: “رویداد دوم و در این مورد داخلی تر ، ورود قرص به بورس اوراق بهادار پراگ بود که برای سال گذشته آماده می کردیم.” سهام این شرکت در اوایل ماه اکتبر در آغاز بورس اوراق بهادار پراگ ، که برای شرکت های کوچکتر در نظر گرفته شده است ، معاملات خود را آغاز کرد.

Pilulkacz بهترین سال تاریخ را تجربه کرد. به صورت سالانه ، فروش را به 3.1 میلیارد کرون افزایش دادیم. فروش آنلاین سالانه تقریباً 50٪ رشد کرده است. که کاملاً بالاتر از برنامه بود. در قوی ترین روزها (دسامبر) ، روزانه 10 هزار بسته ارسال می شد.

در نیمه دوم سال 2020 ، Pilulka.cz اولین PilulkaBox را راه اندازی کرد و بنابراین نقاط دوز خود را گسترش داد ، و قصد دارد با آن بیشتر گسترش یابد. سال گذشته ، این گروه از جمله خرید موقعیت 30 درصدی سهامداران اقلیت ، موقعیت خود را در رومانی تقویت کرد. طبق اظهارات قبلی ، این شرکت در سال 2021 افزایش قابل توجهی در فروش را در نظر گرفته است.

گروه Pilulka از سال 2013 در بازارهای چک و اسلواکی و از اواخر سال 2018 در بازار رومانی فعالیت می کند. این گروه عمدتا متعلق به چک است. بزرگترین شبکه داروخانه در جمهوری چک Dr.Max از گروه پنتا است که حدود 460 شعبه دارد. سال گذشته ، فروش کالاها و خدمات این شرکت در جمهوری چک سالانه 11.5 درصد افزایش یافته و به 20.01 میلیارد کرون رسیده است.

داده های منتشر شده توسط موسسه اطلاعات و آمار بهداشت (HealthZIS) نشان می دهد که داروخانه ها و داروخانه های تجهیزات پزشکی در جمهوری چک سال گذشته حدود 92 میلیارد کرون درآمد کسب کرده اند که سه درصد بیشتر از 2018 است. به طور متوسط ​​، هر شخص برای داروها ، مکمل ها یا تجهیزات پزشکی او 1768 تاج پرداخت کرده است که حدود 110 تاج بیشتر از 2018 است.

(منبع: Pilulka.cz ، ktk)[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *