ایلزتسکی: اقتصاد اروپا پس از همه گیری کجا خواهد بود؟

[ad_1]

آیا یک بیماری همه گیر می تواند در دراز مدت بر فعالیت اقتصادی تأثیر بگذارد؟ اتان ایلزکی در وب سایت VoxEU نوشت که در واقع زنجیره های تولید جهانی مختل شده اند ، اما در حال حاضر مشخص نیست که آیا این یک عامل طولانی مدت است. برخی از شرکت ها نیز در طی همه گیر شدن ورشکست شدند و جایگزینی آنها با شرکت های جدید ممکن است مدتی طول بکشد. از دست دادن مهارت ها و افزایش بدهی شرکت ها نیز می تواند تأثیر منفی داشته باشد. اما یک بیماری همه گیر همچنین می تواند پیامدهای مثبتی داشته باشد. بنابراین اقتصاددانان توسعه بلند مدت را چگونه ارزیابی می کنند؟

این تأثیرات مثبت شامل معرفی فن آوری های جدید یا سرمایه گذاری بیشتر در مراقبت های بهداشتی است. به عنوان مثال ، کمیسیون اروپا تخمین می زند که پتانسیل اقتصاد فرانسه و آلمان بین سالهای 2020 و 2021 نیم درصد کاهش یابد ، اما همه گیری در طولانی مدت تغییری نخواهد کرد. دفتر پاسخگویی بودجه بریتانیا OBR تخمین می زند که بهره وری در دراز مدت 2٪ و نیروی کار 1٪ کاهش می یابد ، اما پیش بینی های آن سناریوهای جایگزین زیادی دارد. نمودارهای زیر نشان می دهد که چگونه اقتصاددانان اروپایی به این س answerال پاسخ می دهند: سطح بالقوه تولید در منطقه یورو در سال 2025 به دلیل همه گیری (که با پیش بینی اندازه گیری می شود) چقدر کم خواهد بود؟

نمودار 1
بنابراین ، بیشتر پاسخ دهندگان معتقدند که پتانسیل 2-5٪ کمتر خواهد بود ، اما حدود 40٪ در مورد کاهش پتانسیل صفر صحبت می کنند. نمودار دوم با توجه به چگونگی باور اقتصاددانان برآورد خود ، پاسخ ها را سنجیده است. برخی از اقتصاددانان در مورد تأثیر منفی احتمالی مشکلات در سیستم آموزشی یا عوارض پیش روی بخش شرکت ها صحبت می کنند. با این حال ، دیگران سرمایه گذاری های احتمالی در فناوری های جدید ، از جمله فناوری های سبز را ذکر می کنند ، که در نهایت می تواند پتانسیل را افزایش دهد.

جگجیت چادا ، اقتصاددان ، در رابطه با این مطالعه ، به تفاوت های بزرگ بین کشورهای جداگانه و اقتصاد منطقه یورو اشاره کرد. به عنوان مثال ، در توانایی مالی ، یعنی در توانایی پاسخگویی به تاخیرها از طریق تخفیف مالی یا در اثربخشی سیستم مراقبت های بهداشتی و اجتماعی ، می توان آنها را یافت. دو نمودار بعدی به جای سطح تولید بالقوه ، بر نماهای رشد بالقوه تمرکز دارند. در حالی که بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که سطح پتانسیل ممکن است در سال 2025 (دو نمودار قبلی) کمتر باشد ، اما بیشتر آنها معتقدند که نرخ رشد نباید تحت تأثیر همه گیری قرار گیرد:

نمودار 2

در پاسخ به رشد بالقوه ، اقتصاددانان تجربه رکودهای قبلی را ذکر می کنند یا این که همه گیری نباید بر پتانسیل نوآوری طولانی مدت تأثیر بگذارد. برخی دیگر احتمال همه گیری را تکرار کردند ، از طرف دیگر ، این پتانسیل را افزایش داد ، و همچنین سرمایه گذاری در زیرساخت ها و استقرار کلی فناوری های جدید را افزایش داد.

منبع: VoxEU

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *