اوپک + درباره خطر تولید نفت هشدار می دهد ، اما برخی از کشورها خواهان افزایش تولید هستند

[ad_1]

امروز اوپک در حال مذاکره با متحدان خود برای بررسی افزایش تولید است. این گروه هشدار داد که خطرات بازار نفت به دلیل موج دیگری از بیماری های همه گیر وجود دارد.

دبیرکل اوپک محمد بارکیندو روز یکشنبه در جلسه مقدماتی گفت: “چشم انداز نیمه اول سال 2021 بسیار متفاوت است.” “هنوز خطرات منفی زیادی وجود دارد که باید متعادل شوند.”

روپا برنت

اتحاد تولیدکنندگان ، به رهبری عربستان سعودی و روسیه ، امروز تصمیم خواهد گرفت که آیا می تواند بدون از بین بردن بهبود قیمتی که در بیشتر سال های 2020 به آن کمک کرده است ، از سرگیری منابع نفتی خود ادامه دهد.

به گفته نمایندگان ، در نشست طولانی و دیر یکشنبه ، چندین کشور از جمله عربستان سعودی نسبت به رشد بیشتر تولید در ماه فوریه (در برابر افزایش 500000 بشکه در روز در این ماه) محتاط بودند. از طرف دیگر روسیه از افزایش دیگری حمایت می کند.

“هلیما کرافت” ، استراتژیست ارشد کالا در RBC Capital. بازارها بشکه نفت برنت امروز برای چهارمین روز از 52.4 دلار در هر بشکه افزایش یافت. بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت کمی کمتر از 50 دلار است.

در پایان هرچه تصمیم گرفته شود ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و شرکای آن چیزی را به تصادف نمی گذارند. این ائتلاف به جای چندین بار در سال ، برای بهبود بهتر سطح تولید ، هر ماه به جلسات می رود.

در حال حاضر 7.2 میلیون بشکه در روز استفاده نمی شود که تقریباً 7 درصد از منابع جهانی است. تولیدکنندگان قصد دارند به آرامی 1.5 میلیون بشکه در روز تولید را افزایش دهند. این افزایش اندک در ماه فوریه از بهبود قیمت نفت و ظهور واکسن Covid-19 حمایت کرد.

بارکیندو روز یکشنبه در جلسه مشترک کمیته فنی گفت: واکسن ها چشم انداز “سالم” تری را برای مصرف روغن ایجاد کرده اند که به زودی “از جهت مخالف حرکت می کند”.

الكساندر نواك ، معاون نخست وزیر روسیه آمادگی خود را برای ادامه كار اعلام كرد و ماه گذشته گفت كه قیمت ها در محدوده مطلوب 45 تا 55 دلار در هر بشكه است. وی گفت: اگر اوپك + صادرات را افزایش ندهد ، رقبا به راحتی این خلا را پر می كنند.

قیمت نفت در هر بشکه 50 دلار تثبیت شده است ، علی رغم وعده تأمین اضافی از سوی اوپک ، با حمایت تولید واکسن و استفاده از سوخت های سنگین در آسیا. طبق آژانس بین المللی انرژی پاریس ، عرضه و تقاضا باید در نیمه اول سال به طور گسترده متعادل باقی بماند.

داگ کینگ ، مدیر ارشد سرمایه گذاری صندوق کالاهای تجاری 170 میلیون دلاری ، گفت: “از بازار پشتیبانی می شود و به همین ترتیب باید از اندکی افزایش اوپک + حمایت کند.”

همچنین می تواند برای اعضای اوپک + مانند عراق یک آرامش باشد. بغداد درگیر یک بحران اقتصادی فزاینده است ، زیرا تلاش می کند تا کاهش تولید غیرقابل تحقق تا سال 2020 جبران شود ، فقط با محدودیت در فروش نفت بیشتر می شود.

مذاکرات اوپک + ماه گذشته به دلیل عدم توافق توافق بر سر توافق سریع لوله های متروکه ، عربستان سعودی و امارات متحده عربی (متحدان سیاسی و انرژی که چندین سال درگیر بودند) به مدت پنج روز متوقف شد. پادشاهی عربستان سعودی می خواست هر افزایش را سه ماه به تعویق بیندازد ، اما همسایه این کشور که مشتاق کسب درآمد از سرمایه گذاری و تحمیل معیار منطقه ای جدید بود ، اصرار داشت که برنامه سریع تری داشته باشد.

با این حال ، بارکیندو همچنین بر لزوم احتیاط تأکید کرد. وی گفت: محدودیت های ترافیکی در بسیاری از کشورها هنوز برقرار است و گونه جدیدی از ویروس در حال ظهور است. خیلی زود است که بدانیم بخشهای اصلی اقتصاد چگونه تحت تأثیر قرار می گیرند. و برای صنعت گردشگری و سرگرمی ، بازگشت به سطح قبل از بحران ممکن است چندین سال طول بکشد.

بارکیندو افزود ، ذخایر نفت در کشورهای پیشرفته هنوز 163 میلیون بشکه بالاتر از متوسط ​​5 سال است. با وجود بهبود بازار ، قیمت نفت کاملاً کمتر از سطح مورد نیاز اکثر کشورهای اوپک برای تأمین هزینه های دولت است. IEA انتظار مازاد جدیدی ندارد و هشدار داده است که اگر OPEC + شیپور خاموشی را باز کند ، سهام مازاد فعلی تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

منبع: بلومبرگ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *